HANGCHA GROUP HC FORKLİFT, Çin`in Zhejiang eyaletinde 426.240m² alan üzerine kurulmuş, 2013 yılı itibariyle yıllık 1,5 milyar dolarlık iş hacmine sahip olan ve 2500 çalışanıyla, 80.000 adet yıllık forklift üretimi ile Çin in en büyük dünyanın ise 6. en büyük üreticisidir. Türkiye çapında yıl bazında el değiştiren sıfır dizel forkliftlerin yaklaşık 5.000 adet civarında olduğu göz önünde tutulduğunda, söz konusu üretim kapasitesinin hacmi hakkında daha tutarlı bir değerlendirme yapılabilir.

1990`lı yılların sonlarından beri NISSAN forkliftleri üretimi yapan HANGCHA GROUP, dizayn, arge, denetim konularında TCM ile NISSAN`ın birleşmesinden oluşmuş UNICARRIERS Grubu`nunun ana üretici firmasıdır.

           HANGCHA günümüzde 1 tondan 7 tona kadar olan Dizel ve Benzin-LPG forkliftlerinin üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca NISSAN`ın KIF serisinin 1-3.5 tona kadar olan tonajlarının üretimini üstlenmiştir.

Bunun yanı sıra, global ölçekte konumlanmış 600 bayi ile 120 ülkede satış yapan MANITOU Grubu`nun geniş yelpazesindeki çoğunluklu üretim, HANGCHA fabrikalarında yapılmaktadır.

           NACCO GROUP, sahibi olduğu HYSTER, YALE gibi markaların istif makinalarının üretiminin yanı sıra UTILEV marka forkliftlerinin üretiminde de HANGCHA ile birlikte yürümektedir. Ayrıca boş konteyner istifleyicileri ve 45 ton gibi kompleks liman makinalarında HANGCHA GROUP ile işbirliği içindedir.